Silver Bägare & Skålar
1249164
PEHR ZETHELIUS, dosa med lock, silver. Stockholm, 1797.
Pehr zethelius, dosa med lock, silver. stockholm, 1797.

Invändigt förgylld. Slät med dekor på locket. Stämplar även på locket. Diameter 7 cm, vikt 118 gram.

Slitage. Smärre kantbristningar. Repor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 500 SEK