Klockor & Ur Fickur
1249273
FICKUR, Chevaler et Compagnie, sekelskiftet 1800, 52 mm
Fickur, chevaler et compagnie, sekelskiftet 1800, 52 mm.

18K guld och emalj,spindelgång, nyckeldragare, verket med graverad signatur samt nummer 1133. Boettkant och baksida med dekor i emalj, (emaljen med omfattande skador).

Åldersrelaterat slitage. Glas saknas. Ej funktionstestad. Emaljdekoren med omfattande skador.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P3
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
12 550
1 219
1 450
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (37 bud)
4 aug 20:15
12 550 SEK
4 aug 20:15
12 050 SEK
4 aug 20:13
11 550 SEK
4 aug 20:12
11 118 SEK
4 aug 20:10
10 618 SEK