1249279
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås 18K vitguld med cabochonslipad smaragd och vita stenar.
PÄrlcollier, odlade pärlor, lås 18k vitguld med cabochonslipad smaragd och vita stenar.

Lås stämplat JSS, Stockholm 1963. Pärlor diameter ca 8 -9 mm.Med säkerhetskedja ej guld. Längd ca 40 cm.

Slitage. Lagning

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V40
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 800
272
322
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
6 aug 15:12
2 800 SEK
6 aug 15:12
2 600 SEK
6 aug 15:11
2 400 SEK
6 aug 15:11
2 200 SEK
6 aug 15:09
2 000 SEK