1249292
Cecilia Johansson
(Sverige, Född 1939)
Cecilia johansson, hänge, 18k guld, rubin och gammalslipade och åttkantslipade diamanter.

CECILIA JOHANSSON, Hänge, 18K guld, rubin och gammalslipade och åttkantslipade diamanter.

Stämplad KIJ, CJ, Göteborg. Rubin 1,39 ct och diamanter 0,45 ct enligt gravyr. Total längd ca 3,5 cm. Vikt 8 gram.

Bruksslitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V40
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
4 600
447
532
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
6 aug 14:28
4 600 SEK
8
6 aug 14:28
4 400 SEK
6 aug 14:25
4 200 SEK
6 aug 14:25
4 000 SEK
6 aug 14:24
3 400 SEK