Glas Övrigt
1249516
BRÄNNVINSSCHATULL med 4 flaskor, 1800-tal.
BrÄnnvinsschatull med 4 flaskor, 1800-tal.

Mahognyfanerat med inläggningar. Flaskor med gulddekor. Schatullets mått 18x18, höjd 21 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Skador. Fanerortfall. Smärre nagg.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

4 dagar 21 timmar
2 422
235
280
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 2 622 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
1 aug 9:59
2 422 SEK
1 aug 9:59
2 222 SEK
1 aug 9:16
2 000 SEK
1 aug 6:14
999 SEK