1249546
Ingegerd Silow
(Sverige, 1916-2005)
Ingegerd silow, matta, rölakan, sign is, ca 236 x 170 cm, 1900-talets andra hälft.

INGEGERD SILOW, matta, Rölakan, sign IS, ca 236 x 170 cm, 1900-talets andra hälft.

Gul- och beigemelerad med geometriska mönster.

Avklippta fransar. Slitage. Smärre smuts.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Utropspris
2 500 SEK