Belysning Taklampor
1249572
HOLGER JOHANSSON, taklampa, sk kyrkkrona, Westal, Bankeryd, troligen 1960-tal.
Holger johansson, taklampa, sk kyrkkrona, westal, bankeryd, troligen 1960-tal.

För 12 ljuspunkter, stomme av mässing, kupor av rökfärgat glas, diameter ca 72, höjd ca 200 cm

Slitage. Märken. Ej funktionstestad. Nagg på insidan av glaskupor.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704 55 71 04

Utropspris
15 000 SEK