HOLGER JOHANSSON, taklampa, sk kyrkkrona, Westal, Bankeryd, troligen 1960-tal.

För 12 ljuspunkter, stomme av mässing, kupor av rökfärgat glas, diameter ca 72, höjd ca 200 cm

Slitage. Märken. Ej funktionstestad. Nagg på insidan av glaskupor.

Utropspris
15 000 SEK