Design Konstglas
1249715
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)
Gunnel nyman, vas, glas, signerad g. nyman, nuutajärvi notsjö. 1900-talets mitt.

GUNNEL NYMAN, VAS, glas, signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1900-talets mitt.

Klart glas med musch. Signering med syrapenna. Höjd 23,5 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Frida Nyman
Frida Nyman
Värderare, smycken
+358 (0)50 407 9406

Slutpris
590
6 081
699
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (21 bud)
9
7 aug 18:13
590 EUR
7 aug 18:13
570 EUR
9
7 aug 18:08
550 EUR
7 aug 18:08
530 EUR
9
7 aug 17:54
510 EUR