Silver Övrigt
1249772
BÄGARE 2 st silver 1700-tal
BÄgare 2 st silver 1700-tal.
BÄgare 2 st silver 1700-tal.
BÄgare 2 st silver 1700-tal.
BÄgare 2 st silver 1700-tal.
BÄgare 2 st silver 1700-tal.
BÄgare 2 st silver 1700-tal.
BÄgare 2 st silver 1700-tal.

En med otydlig mästarstämpel, invändigt förgylld, höjd ca 4,5 cm,
en med kulfötter samt hänkel, med ristad datering 1766, höjd ca 5 cm

Bruksslitage. Repor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
2 037
198
234
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
1 aug 21:20
2 037 SEK
27 jul 19:31
1 937 SEK
25 jul 20:57
1 500 SEK
24 jul 22:54
1 000 SEK