Belysning Övrig
1249808
Lyktor, ett par, 1800-talets slut.

Vagnslyktor eller tåglyktor av målad metall, mässing och glas. Längd ca 38, djup ca 25, höjd ca 56 cm.

Slitage, senare målning. Ej funktionstestade.

Utropspris
3 000 SEK