Benvit botten med polykromt landskap med festande sällskap bland musikinstrument och krukor vid vattendrag. Mörkblå huvudbård med blommande träd, fåglar och andra djur. Silkesvarp.
En svag lukt av tobak. Obetydligt slitage, smutsig, fläckar, obetydliga skador och malskador.