Design Övrigt
1249889
Nils Fougstedt
(Sverige, 1881-1954)
Nils fougstedt, jardinière, firma svenskt tenn, stockholm 1929.

NILS FOUGSTEDT, jardinière, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1929.

Oval, konturerad mynning, stämplad med änglamärket Svenskt Tenn C8. Längd 25 cm, höjd 11 cm

Slitage. Repor. Anlupen.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Slutpris
3 500
340
402
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
30 jul 18:49
3 500 SEK
30 jul 18:49
3 400 SEK
29 jul 10:54
3 000 SEK
29 jul 10:26
2 400 SEK
28 jul 20:07
2 200 SEK