Invändigt förgylld. Rokostil med svängda knäckar på konturerat fat. Höjd 12 cm, längd 18 cm.Vikt 296 g.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10