Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

BYRÅ, sengustaviansk.

BYRÅ, sengustaviansk.

Fanerad med mahogny. Kalkstensskiva. Tre lådor med beslag av mässing, mässingsskodda ben. Bredd 102 cm, djup 55 cm, höjd 92 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat och bruksrelaterat slitage. Märken. Skiva med skador. Smärre fanerlagningar. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13