Silver Bestick
1249932
CG HALLBERG bestick ca 153 dlr, silver "Olga" Stockholm 1940/50-tal
Cg hallberg bestick ca 153 dlr, silver "olga" stockholm 1940/50-tal.

Bestående av;
12 knivar, längd 25 cm,
11 knivar, längd 21,5 cm,
12 knivar, längd 18 cm,
4 smörknivar,
12 gafflar, längd 21 cm,
8 gafflar, längd 18 cm,
12 gafflar, längd 14 cm,
12 skedar, längd 21,5 cm,
10 skedar, längd 18,5 cm,
13 skedar, längd 14 cm,
10 skedar, längd 12,5 cm,
8 skedar, längd 10,5 cm,
1 såssked,
1 serveringssked,
1 kompottsked,
1 serveringsbestick för kött 2 dlr,
12 fiskknivar,
12 fiskgafflar,
monogram, total vikt inkl rostfria blad ca 8920 gram

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Senare gravyr.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

21 timmar 44 minuter
28 551
2 770
3 280
Utropspris
25 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 29 551 SEK. Läs mer.
Budhistorik (10 bud)
6 aug 5:33
28 551 SEK
6 aug 5:33
27 551 SEK
1 aug 8:43
26 550 SEK
1 aug 8:42
25 550 SEK
1 aug 8:42
25 500 SEK