Silver Övrigt
1249933
BORDSSURTOUT, silver och glas, Pehr Zethelius, 1809.
Bordssurtout, silver och glas, pehr zethelius, 1809.

Fyra flaskor med lock, ställ med genombruten dekor, lejontassar. Höjd 28, längd 25 cm.

Smärre nagg, en flaska med fotnagg. Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V15
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

21 timmar 11 minuter
7 200
699
827
Utropspris
10 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 7 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
5 aug 23:38
7 200 SEK
1 aug 12:45
7 000 SEK
31 jul 20:21
6 500 SEK
31 jul 19:15
6 000 SEK