Silver Övrigt
1249934
KAFFEKANNA och SOCKERSKÅL, silver, Sven-Arne Gillgren för GAB, Stockholm 1900-talets mitt. Total vikt ca 720 gram.
Kaffekanna och sockerskÅl, silver, sven-arne gillgren för gab, stockholm 1900-talets mitt. total vikt ca 720 gram.

Ovoid form, lockknopp av blomma. Höjd 8-18 cm.

Smärre repor.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V15
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 5 timmar
1 700
165
196
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 800 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
1 aug 9:22
1 700 SEK
1 aug 9:06
1 600 SEK
31 jul 19:06
1 500 SEK