Konst Klassisk svensk konst
1249938
Wilhelm von Gegerfelt
(Sverige, 1844-1920)
Wilhelm von gegerfelt, olja på duk signerad och daterad 70.

WILHELM VON GEGERFELT, olja på duk signerad och daterad 70

"Inför ovädret - landskap med vattenkvarn", 39 x 52 cm

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
3 000
291
345
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
6 aug 21:26
3 000 SEK
6 aug 21:23
2 800 SEK
6 aug 21:21
2 500 SEK
5 aug 10:10
1 800 SEK
4 aug 17:44
1 200 SEK