Möbler Stolar
1249943
STOLAR, 3 st, signerade AHM (Anders Hellman dy stolmakare i Stockholm 1793-1825) sengustavianska
Stolar, 3 st, signerade ahm (anders hellman dy stolmakare i stockholm 1793-1825) sengustavianska.

Gråmålade, liggande ryggbricka, bladhölstrade spjälor, sarg med bladfläta, raka kannelerade bladhölstrade ben med rosettanfanger, sitthöjd ca 46 cm

Åldersrelaterat slitage. Senare klädsel. Senare målning. Fläckar.

Placering: Pallställ (Visning)
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 9 timmar
3 600
350
416
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 800 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
1 aug 10:11
3 600 SEK
31 jul 23:13
2 000 SEK
31 jul 19:24
300 SEK