Keramik & Porslin Serviser
1249948
Royal Copenhagen
(Danmark, 1775-)
Kaffeservis, 35 delar, porslin. royal copenhagen, "blå blomst", danmark, 1900-tal.

KAFFESERVIS, 35 delar, porslin. Royal Copenhagen, "Blå blomst", Danmark, 1900-tal.

Kakfat 1528, höjd 16 cm
Fat 1691, diameter 29 cm
Vas 1873
Ljusstakar, ett par
13 kaffekoppar med fat
13 assietter
Skålfat på fot, 1532
Sockerskål med lock
Gräddkanna
Lövformat fat 1599

Obetydligt ytslitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
3 250
315
373
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
4 aug 14:53
3 250 SEK
4 aug 14:53
3 050 SEK
4 aug 14:53
2 950 SEK
4 aug 14:31
2 700 SEK
4 aug 14:31
2 500 SEK