KAFFESERVIS, 35 delar, porslin. Royal Copenhagen, "Blå blomst", Danmark, 1900-tal.
Kakfat 1528, höjd 16 cm
Fat 1691, diameter 29 cm
Vas 1873
Ljusstakar, ett par
13 kaffekoppar med fat
13 assietter
Skålfat på fot, 1532
Sockerskål med lock
Gräddkanna
Lövformat fat 1599
Obetydligt ytslitage.