Belysning Bordslampor
1249975
BORDSLAMPA, Habico, Tammerfors, Finland, 1960/70-tal.
Bordslampa, habico, tammerfors, finland, 1960/70-tal.

Mässingsfärgad metall, för tre ljuspunkter. Tre bollformade glödlampor med reflekterande yta. Höjd (inkl glödlampa) 40 cm. Bär tillverkarens etikett.

Obetydligt ytslitage. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V5
Frida Nyman
Frida Nyman
Värderare, smycken
+358 (0)50 407 9406

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 21 timmar
50
515
59
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 55 EUR. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
6 aug 14:06
50 EUR