Design Möbler
1250018
Carl Malmsten
(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, soffbord, furu, 1960-tal.

CARL MALMSTEN, soffbord, furu, 1960-tal.

Runt. Brännmärkt CM. Diameter 90 cm, höjd 56 cm.

Fläckar. Åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Inköpt i Carl aAlmsten butiken, Strandvägen, Stockholm.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Slutpris
1 800
175
207
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
4 aug 11:49
1 800 SEK
3 aug 2:34
1 300 SEK
2 aug 17:04
1 000 SEK
2 aug 9:30
500 SEK