Konst Klassisk svensk konst
1250045
Axel Lind
(Danmark/Sverige, 1907-2011)
Axel lind, olja på duk, signerad.

AXEL LIND, olja på duk, signerad.

Stormigt hav. 70,5 x 135 cm.

Smärre färgbortfall. Vågig duk.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Slutpris
17 000
1 649
1 953
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (36 bud)
12
5 aug 19:32
17 000 SEK
11
5 aug 19:32
16 500 SEK
12
5 aug 19:31
16 000 SEK
11
5 aug 19:31
15 500 SEK
9
5 aug 19:30
15 000 SEK