Konst Klassisk konst
1250047
MINIATYRMÅLNING, landskap, akvarell på papper, 1800/1900.
MiniatyrmÅlning, landskap, akvarell på papper, 1800/1900.

Sydeuropeiskt landskap med bro och bergstoppar. Diameter 8,5 cm.

Pappersförlust, litet färgbortfall i nederkant.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V32
Proveniens

Enligt uppgift Greve Nils de Barck (1863-1930), bildkonstnär.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

6 timmar 6 minuter
600
58
69
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 650 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
28 jul 18:34
600 SEK