Design Konstglas
1250092
Oiva Toikka
(Finland, 1931-2019)
Oiva toikka, Årskub, signerad, 2007, numrerad 100/150.

OIVA TOIKKA, ÅRSKUB, signerad, 2007, numrerad 100/150.

30-års jubileumskub, etikettmärkt Iittala. Höjd 17 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V2

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
600
6 184
710
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (13 bud)
8 aug 17:23
600 EUR
8 aug 17:23
580 EUR
8 aug 16:45
560 EUR
8 aug 16:02
540 EUR
8 aug 16:02
530 EUR