Möbler Hyllor & Bokhyllor
1250100
Alvar Aalto
(Finland, 1898-1976)
Aino och alvar aalto, bokhylla, 3 moduler, artek 1940-tal.

AINO OCH ALVAR AALTO, BOKHYLLA, 3 moduler, Artek 1940-tal.

Två av tre hyllmoduler med glasskåror. Bär tillverkarens stämpel. Bredd 95 cm, djup 33 cm, höjd 95 cm, 87 cm och 27 cm. Total höjd 210 cm.

Skjutdörrarna i glas fattas. Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H25

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 1 timme
500
5 147
595
Utropspris
600 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 520 EUR. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
1 aug 14:11
500 EUR
1 aug 14:11
450 EUR