Design Konstglas
1250126
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)
Gunnel nyman, vas "chifong" signerad g. nyman, nuutajärvi notsjö.

GUNNEL NYMAN, vas "Chifong" signerad G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö.

Friblåst vridet gröntonat glas. Signering med syrapenna. Höjd 16 cm.

Repor. Nagg.

Slutpris
670
6 906
793
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (24 bud)
5 aug 20:55
670 EUR
5 aug 20:55
650 EUR
5 aug 20:53
630 EUR
5 aug 20:53
610 EUR
5 aug 20:52
590 EUR