Design Konstglas
1250129
Kaj Franck
(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, vas, signerad k. franck iittala.

KAJ FRANCK, vas, signerad K. Franck Iittala.

"Hauen leuat" (Gäddans gap) 3111. Ljusrött och klart glas. Höjd 9,5 cm, bredd 11,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Slutpris
190
1 958
225
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (5 bud)
5 aug 3:33
190 EUR
1 aug 19:12
180 EUR
31 jul 14:14
161 EUR
29 jul 16:43
100 EUR
29 jul 10:55
50 EUR