Möbler Fåtöljer & Soffor
1250134
Bruno Mathsson
(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, karmstol, "eva", dux, 1900-talets senare del.

BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Dux, 1900-talets senare del.

Stomme i bok. Sits av flätat skinn. Brännmärkt. Sitthöjd 40 cm.

Smärre slitage. Senare klädsel.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

2 dagar 3 timmar
3 800
369
439
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 4 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
2 aug 18:06
3 800 SEK
1 aug 9:24
2 700 SEK
31 jul 18:24
2 500 SEK
30 jul 12:46
2 200 SEK
30 jul 9:44
2 000 SEK