Design Övrigt
1250157
Tapio Wirkkala
(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, dricksglas "4090", 14 st, glas. iittala, mitten av 1900-talet.

TAPIO WIRKKALA, DRICKSGLAS "4090", 14 st, glas. Iittala, mitten av 1900-talet.

Höjd 8 cm.

Slitage. Repor.

Frida Nyman
Frida Nyman
Värderare, smycken
+358 (0)50 407 9406

Slutpris
305
3 144
361
Utropspris
320 EUR
Budhistorik (7 bud)
3 aug 20:32
305 EUR
3 aug 20:32
300 EUR
30 jul 18:18
260 EUR
30 jul 10:34
240 EUR
30 jul 10:34
240 EUR