Mahognyfanerat med inläggningar av olika träslag. Inredning med glashyllor. Daterat 1922. Längd 113, höjd 160, bredd 33 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10