Konst Modern svensk konst
1250193
Nils Tydén
(Sverige, 1889-1976)
Nils tydÉn, olja på pannå, signerad.

NILS TYDÉN, olja på pannå, signerad

"Vita klippor" Motiv utanför Nore, Runmarö, Stockholms skärgård. 39 x 46 cm,

Färgbortfall nedre vänstra hörnet.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
2 500 SEK