Belysning Bordslampor
1250212
Aldo Londi
(Italien, 1911-2003)
Aldo londi, bordslampa, keramik, "campus"-serien, bitossi, italien 1960-tal.

ALDO LONDI, BORDSLAMPA, keramik, "Campus"-serien, Bitossi, Italien 1960-tal.

Rimini blu-glasyr. I dekoren stadsvy med träd. Höjd inkl skärm 71 cm, exkl 49 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Slutpris
340
3 504
403
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (20 bud)
6 aug 19:44
340 EUR
6 aug 19:44
320 EUR
6 aug 19:42
300 EUR
6 aug 19:41
280 EUR
6 aug 19:35
260 EUR