1250236
DALAHÄST, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen,
DalahÄst, porslin, "musselmalet", royal copenhagen,

Modell 570, stämplad "Öresundsbron". Höjd 17,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Tillverkad i samband med invigning av Öresundsbron 2000.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Slutpris
5 250
509
603
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
6 aug 21:27
5 250 SEK
6 aug 21:27
5 050 SEK
6 aug 21:25
5 000 SEK
6 aug 21:25
4 800 SEK
6 aug 21:24
4 600 SEK