1250241
TALLRIKAR, 2 st, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen. 1900-tal.
Tallrikar, 2 st, porslin, "flora danica", royal copenhagen. 1900-tal.

Målad polykrom och förgylld dekor. Modellnummer 3593 och "Viola Aricolor L. Sarenaria". Diameter 20-25 cm.

Större tallrik med nagg. Smärre slitage.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 805
369
437
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
9 aug 19:43
3 805 SEK
9 aug 19:43
3 606 SEK
9 aug 19:43
3 605 SEK
9 aug 19:41
3 405 SEK
9 aug 19:41
3 400 SEK