Möbler Stolar
1250245
STOLAR, ett par, sengustavianska, Sign MLB. Melchior Lundberg (mästare 1808-1834/35)
Stolar, ett par, sengustavianska, sign mlb. melchior lundberg (mästare 1808-1834/35).

Lackerade. Stoppad rygg och sits. Bladhöstrade spjälor uppbärande liggande ryggbricka. Sitthöjd ca 45 cm. Signerade.

Åldersrelaterat och bruksrelaterat slitage. Senare målning. Senare klädsel. Förstärkta.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - H5
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 4 timmar
400
39
46
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 450 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
1 aug 10:43
400 SEK
30 jul 16:37
300 SEK