Design Möbler
1250374
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)
Ilmari tapiovaara, stolar 4 st, "fanett", edsbyverken.

ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.

Stomme av betsad bok. Spjälad genombruten rygg, formpressad sits av teak. Märkta. Sitthöjd 43 cm.

Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar.

Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Slutpris
3 900
379
451
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
5 aug 16:23
3 900 SEK
1 aug 9:29
3 700 SEK
1 aug 9:23
3 500 SEK
1 aug 9:23
3 400 SEK
1 aug 9:19
3 200 SEK