BÖCKER, 7 st, bl a Chagall "Le plafond de L'opera" och B Buffet "Oevre gravé".

-"Le plafond de l`Opera de Paris", Marc Chagall, André Sauret Monte Carlo 1965.Med litografi.
-"Chagall Monumental, numéro spécial de XXe siècle".Med litografi
-Bernard Buffet "Oevre Gravé", Litographies 1952-1966. 10 originallitofrafier.
-BOK, "Illuminations", Arthur Rimbaud, illustrationer samt färglitografi av Max Walter Svanberg. Pergus förlag.Medföljande litografi, sign.
--"Chagall Monumental, numéro spécial de XXe siècle".Med litografi.
-Vertes un et divers nr 151, ett original färglitografi, numrerad ´29/300, Claude Roger-Marx. Liten kantskada på färglitografin.
-Marc Chagall,
XXE SIECLE NO. 29. VERS UN NOUVEL HUMANISME ?. Två färglitografier.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK