Möbler Skåp & Byråar
1250569
SKÅP, gustaviansk stil, 18 / 1900-tal.
SkÅp, gustaviansk stil, 18 / 1900-tal.

Tvådelat. Målat. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllor. Underdel med tre lådor. Beslag av mässing. Bredd ca 114, djup ca 53, höjd ca 193 cm.

Omarbetat och kompletterat under 1900-talet, överdel och underdel ej ursprungligen sammanhörande. Smärre slitage och skador, torrsprickor, repor, märken, en dörr något slagen. En kant på nederdelen av slagen

Placering: Golv Visning, plan 2
Maria Granström
Maria Granström
Tf filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

4 dagar 3 timmar
850
83
98
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
1 aug 12:04
850 SEK
31 jul 19:35
800 SEK