Konst Klassisk svensk konst
1250579
Lindorm Liljefors
(Sverige, 1909-1985)
Lindorm liljefors, olja på masonit, signerad lindorm l och daterad strömsund -50.

LINDORM LILJEFORS, olja på masonit, signerad Lindorm L och daterad Strömsund -50.

Landskapsstudie från norra Jämtland. 46 x 55 cm.

Skrapmärken.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
3 000 SEK