Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, skulptur, signerad Axel Petersson samt stämpelsignerad.

Snidat samt delvis bemålat trä. Gumma med kaffepanna. Höjd 24,5 cm.

Smärre skador. Kaffepannans ena fot saknas.

Utropspris
8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

329. Anette Harboe Flensburg, "Untitled # 3".
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK