AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, skulptur, signerad Axel Petersson samt stämpelsignerad.
Snidat samt delvis bemålat trä. Gumma med kaffepanna. Höjd 24,5 cm.
Smärre skador. Kaffepannans ena fot saknas.