Silver Övrigt
1250616
TEKANNA, silver, London, 1824. Vikt cirka 354 gram totalt.
Tekanna, silver, london, 1824. vikt cirka 354 gram totalt.

Oval med rak pip. Dekor av bl. a. blomsterstoner. Uppsvängt handtag av trä. Höjd (inkl. knopp) 11,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
2 500 SEK