SKRIVBORD, Omann Jun A/S modell 76, Danmark, 1900-talets mitt.

Teak samt fanerad. 6 lådor. Motsatt sida med fack samt mittparti med lucka med bakomliggande inredning. Längd 156 cm. Bredd 79 cm. Höjd 71 cm, Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar. Fanerskador på ovansidan.

Utropspris
8 000 SEK