Konst Klassisk konst
1250676
Bernard Finegan Gribble
(Storbritannien, 1872-1962)
Bernard finegan gribble, olja på duk, signerad.

BERNARD FINEGAN GRIBBLE, olja på duk, signerad.

Hjulångare samt båt på öppet hav. 65,5 x 82 cm.

Tryckskada. Färgbortfall. Oxiderad fernissa.

Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33

Utropspris
10 000 SEK