1250697
BULJONGKOPPAR med FAT, 10 st, porslin, "Måsen", Royal Copenhagen, 1900-tal.
Buljongkoppar med fat, 10 st, porslin, "måsen", royal copenhagen, 1900-tal.

Dekor i blått mot vit botten med måsar och guldkant. Nr 247. Tot höjd 6 cm.

En kopp med litet kantnagg.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Slutpris
1 900
184
218
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
9 aug 19:37
1 900 SEK
9 aug 18:38
1 800 SEK
9 aug 10:39
1 500 SEK
6 aug 14:30
1 200 SEK
6 aug 2:19
1 000 SEK