1250697
BULJONGKOPPAR med FAT, 10 st, porslin, "Måsen", Royal Copenhagen, 1900-tal.
Buljongkoppar med fat, 10 st, porslin, "måsen", royal copenhagen, 1900-tal.

Dekor i blått mot vit botten med måsar och guldkant. Nr 247. Tot höjd 6 cm.

En kopp med litet kantnagg.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 7 timmar
350
34
40
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
2 aug 23:40
350 SEK
1 aug 9:22
300 SEK