Madeleine Pyk – en samling F769

KISTA, barock, 1700-talets början.

Läderklädd med dekor av pärlspik. Välvt lock. Beslag och bärhandtag av smide. Längd 114. Bredd 54. Höjd 51 cm.

Skador, delar saknas. Lock löst vid ett fäste. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57