COCKTAILRING, med blå topaser och briljantslipade diamanter
Cabochonslipad samt två ovala fasettslipade topaser. Totalvikt 13,14 ct och 4,76 ct enligt uppgift. Cabochonslipad topas ca 16 x 12 mm. 18K vitguld, stämplad Mand, Mandelstam. Storlek 18,25/57. Vikt 12 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.