Silver Övrigt
1250768
DOSOR, 8 stycken, silver. Sent 1700/1800-tal
Dosor, 8 stycken, silver. sent 1700/1800-tal.

Bla Svenska stämplar, bl Anders Ulfsberg, Nyköping. EE, Eric Ekström Växjö 1831. Bla två LL & C, Göteborg 1859. Längder ca 5 -8 cm. Totalvikt 394 gram.

Slitage. Gravyr.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
3 000 SEK